Wybory samorządowe 2024. Krzysztof Żuk nadal prezydentem Lublina

Krzysztof Żuk ponownie prezydentem Lublina
Krzysztof Żuk ponownie prezydentem Lublina | fot. Krzysztof Żuk

Krzysztof Żuk wygrał wybory prezydenckie w Lublinie w pierwszej turze. Nie dał szans rywalom.

Żuk ponownie prezydentem Lublina

W Lublinie na urząd prezydenta kandydowali: Krzysztof Żuk (KWW Krzysztof Żuk), Robert Derewenda (KW Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Nowak (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy) i Ryszard Zajączkowski (KWW Lublin Przyszłość i Tradycja).

W poniedziałkowy poranek poznaliśmy wyniki z 216 (100 proc.) obwodów głosowania. Krzysztof Żuk uzyskał 57,49 proc. głosów, podczas gdy na drugiego w zestawieniu Roberta Derewendę zagłosowało 34,26 proc. wyborców. Na trzecim miejscu znalazł się Marcin Nowak, który uzyskał 6 proc. poparcia. Na Ryszarda Zajączkowskiego oddało głosy zaledwie 2,25 proc. wyborców.

Tak wysoki wynik Żuka oznacza, że w Lublinie nie będzie potrzebna II tura wyborów.

Zobacz także: Wybory samorządowe 2024. Radni Lublina wybrani – wyniki. Większość mandatów trafi do przedstawicieli prezydenta

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.