Wybory parlamentarne już w niedzielę. Sprawdź, jaka będzie pogoda 13 października

jesień
Jesień - zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend czeka nas stopniowe i wyraźne ocieplenie, które szczególnie zaznaczy się w niedzielę 13 października. Wtedy w Polsce odbędą się wybory parlamentarne.

W niedzielę na niebie przeważnie słońce, zachmurzenie duże utrzymywać się będzie na północy kraju, tutaj wystąpi nawet niewielka szansa na słaby deszcz, ale w ciągu dnia należy spodziewać się stopniowych przejaśnień.

Z południa naszego kontynentu zacznie do nas napływać coraz cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego, co przełoży się znaczący wzrost temperatury powietrza. Wyniesie ona od 15°C, 18°C na północy Polski, około 22°C w centrum do nawet 25°C na południowym zachodzie Polski.

Wiatr, po dość wietrznej sobocie, osłabnie i będzie co najwyżej umiarkowany. Wyjątek stanowić będą obszary podgórskie oraz północ Polski, gdzie okresami wiatr jeszcze może być porywisty.

Duża dawka słońca, dawno już niespotykana wysoka temperatura powietrza oraz niedokuczliwy wiatr będą sprzyjać spacerom w niedzielę wyborczą.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.