Wybierz nowe logo dla Polski! Polska Spring Into New

logopolskanowelogopolska e1413542443704

Od 14 do 28 października odbywają się się ogólnopolskie wybory Logo dla Polski. Każdy z Polaków mieszkających w kraju lub za granicą może oddać swój głos na jedną z trzech propozycji.

Dlaczego sprężyna?

Sprężyna, czyli główny motyw przewodni zaprezentowanych prac, odnosi się do charakteru i energii wyzwolonej w Polakach dzięki odzyskaniu wolności i gospodarce wolnorynkowej. Symbol sprężyny pokazuje nasz potencjał, nasze niepokorne, ale jednocześnie konstruktywne podejście do świata.

Twórcą obu propozycji jest Wally Olins, światowej sławy ekspert w dziedzinie kształtowania wizerunku państw i regionów. Olins jest w Polsce dobrze znany. To on, przed dekadą, wymyślił ideę „twórczego napięcia” (tzw. Creative Tension), która miała być motywem przewodnim przekazów promujących Polskę na arenie międzynarodowej. Nowe logo i hasło ma być dopełnieniem tamtej idei. To jednocześnie ostatni projekt Brytyjczyka, który zmarł w kwietniu tego roku.

„Widzimy dużą potrzebę wzmocnienia wizerunku Polski i polskich przedsiębiorstw zagranicą. Opracowanie jednego znaku zwiększy dynamikę rozwoju gospodarczego naszego kraju oraz siłę eksportowanych marek. Już od połowy lat dziewięćdziesiątych próbowano opracować i wdrożyć oficjalne logo Polski, jednak nigdy nie udało się dokończyć tego procesu. Teraz mamy realną szansa na stworzenie jednolitej identyfikacji dla naszego kraju”.

Nowe logo kosztuje 220 tys. euro. Pieniądze na jego zakup pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej wśród firm, zrzeszonych m.in. w organizacjach biznesowych.

Tutaj możesz oddać głos!

fot. materiały prasowe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.