Wybierz cel, przybliż kartę do terminala i zatwierdź pinem. Pierwszy “ofiaromat” stanie w Archidiecezji Lubelskiej

archikatedra lubelska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w parafii archikatedralnej ma zacząć działać ofiaromat, czyli urządzenie umożliwiające składanie dobrowolnych datków finansowych za pomocą karty płatniczej.

Trwają przygotowania do wprowadzenia pierwszego „ofiaromatu” w jednej w lubelskich parafii, który ma działać na zasadzie eksperymentu. Ofiaromat umożliwi wybranie konkretnej sumy i pozwoli zdecydować, na jaki cel ją przeznaczyć.

Urządzenie umożliwi wybranie konkretnej sumy i przeznaczenie składanej ofiary na trzy możliwe cele: charytatywne, potrzeby parafialne lub doraźne, chociażby zbiórki w przypadku klęski żywiołowej lub pomocy konkretnej osobie” – tłumaczy ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej.

Ofiaromat nie zastąpi dotychczasowych form składania ofiar „iura stulae”, związanych z zamawianiem intencji mszalnych czy celebracją mszy ślubnych i pogrzebowych.

Ofiaromat w Lublinie – sprawdź, gdzie złożysz ofiarę bezgotówkowo

Już wiadomo, że pierwszy ofiaromat pojawi się w budynku Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty przy ul. Królewskiej 10 w Lublinie. Urządzenie stanie w neutralnym miejscu, czyli w przedsionku świątyni. Kiedy zacznie działać?

Urządzenie pojawi się w archikatedrze. Ciągle czekamy na sfinalizowanie sprawy, a termin uruchomienia urządzenia zależy od wykonawców. Jest szansa, że będzie to jeszcze w grudniu” – mówi ks. Jaszcz.

Jak udało nam się ustalić, jeszcze jedna lubelska parafia rozważa wprowadzenie ofiaromatu. – „Kolejnej parafii na razie nie ujawnimy, bo nie ma żadnych konkretnych decyzji” – dodaje rzecznik.

Z badań wynika, że już co 10. Polak zupełnie nie korzysta z gotówki, a 56 proc. badanych deklaruje, że woli dokonywać płatności bezgotówkowych.

Co sądzicie o takim pomyśle? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bez sensu cala swiadomosc kosciola. Kosciol pcha sie wlasnie aktualnie do większej pedofilii. Ludzie płacicie dla ludzi którzy, gwalca dzieci i starszych ludzi na pieniądze. Ogarnijcie się