Wtorek kolejnym dniem protestów w Lublinie. Do pieszych dołączą kierowcy

aleja unii lubelskiej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wtorek będzie kolejnym dniem protestów w Lublinie. Na godzinę 18 zaplanowano przemarsz ulicami Lublina. Do pieszych dołączą kierowcy, którzy będą utrudniać przejazd jedną z głównych arterii miasta.

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która w konsekwencji prowadzi do zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

Wtorkowy protest w Lublinie

Działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały na wtorek 27 października kolejną manifestację w Lublinie. Tym razem zbiórka uczestników demonstracji została zaplanowana na godz. 18 pod Bramą Krakowską, skąd przejdą ulicami pod pomnik Marii Curie-Skłodowskiej na UMCS.

Do pieszych dołączą kierowcy, którzy o godz. 17 spotkają się pod Areną Lublin, by o 17.15 ruszyć na wyznaczoną trasę protestu: al. Unii Lubelskiej od ronda Lubelskiego Lipca ’80 (rondo pod Galą) do ronda Dmowskiego (rondo koło Zamku). Kierowcy mają jeździć w kółko z prędkością 20 km/h i blokować ruch na wszystkich pasach ruchu.

„Pokażmy, że wspieramy kobiety w walce o ich prawa. Aborcja to nie tylko sprawa kobiet – to również sprawa mężczyzn. Nie pozwolimy, aby nasze dzieci umierały w męczarniach. Jest to decyzja wynikająca z miłości i przekonania, że jako rodzic mam obowiązek chronić je przed bezcelowym cierpieniem” – czytamy w opisie wydarzenia.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przed 17-tą będziemy przed Areną Lublin z gwoździkami i ciekawe czy kierowcy ruszą się z tamtąd?

  2. Protest popieram, ale w takiej formie – czyli utrudnianie życia normalnym ludziom to zwykle chamstwo i prostactwo!

  3. W czasach zarazy burdy uliczne, kto by się tym przejmował, wiadomo Bruksela jak zwykle swoim pomoże.

  4. Protesty słuszne ale zatykanie ulic i utrudnianie przejazdu jest idiotyczne i chamskie. Niby ludzie ale jednak zwierzęta

  5. Gdyby 30 lat temu było można zabijać nienarodzone to mniej oszołomów by protestowało. Myślę że ich rodzice widząc co wyprawiają nie zmarnowali by takiej okazji.

  6. Wracam z pracy po 15godzinach przez nie przewidziane okolicznosci glodny eczony i kura blokuja droge patologia wulagarne transparenty ale do po zlodzieji ani jedego powinni wszystkich zamknac gospodarka zamrozona to oszolomy beda protestowa ze dzieci nie moga usmiercac a i tak dzieci niemaja i nie planuja miec ale wkurw..c obywateli trzeba wkoncu ktos sie wkurw, i ktos kogos rozjedzie jak im wolno to co mi nie wolno I NAJWAZNIEJSZE CzEmu BLOKuja DrOGe Samochody z obcymi tablicami ???