Wszystkie gospodarstwa domowe dostaną rekompensaty za wzrost cen

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rekompensaty za wzrost cen energii elektrycznej w 2019 roku wyniosą 100 proc. i obejmą wszystkie gospodarstwa domowe. Rozliczeniem mają się zająć dostawcy energii.

Czterech producentów energii złożyło już do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o akceptację dla nowych cenników dla gospodarstw domowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaproponowane podwyżki sięgają 30%.

Gospodarstwom domowym planujemy zrekompensować 100 proc. wzrostu ceny energii. Praktycznie ma to wyglądać tak, że rachunek się nie zmieni, rozliczenia będą dokonywać dostawcy – zapewnił minister Krzysztof Tchórzewski, którego słowa cytuje PAP.

Zdaniem ministra podwyżki są niesłuszne, bo nie są związane ze wzrostem ceny paliw, a jedynie podyktowane zwiększonymi opłatami za emisję CO2. Co istotne, rekompensatami objęte będą wszystkie gospodarstwa domowe, a nie jak wcześniej zakładano tylko te najbiedniejsze.

„To będą dopłaty, które zostaną ujęte w budżecie, powstanie fundusz, z którego to będzie rozliczanie” – mówił minister.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.