Wszystkich Świętych 2017. Organizacja ruchu przy cmentarzach w Lublinie. Jak dojechać?

IMG 20171025 152806
Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Znamy organizację ruchu samochodów w okolicy cmentarzy, w czasie Wszystkich Świętych w Lublinie. Dokąd dojedzie komunikacja? Gdzie można zaparkować samochód?

 

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

Od 27 października do 3 listopada na ul. Cmentarnej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza). Po obu stronach ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Fizycznie uniemożliwione zostanie także parkowanie na chodniku. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie drogą gruntową, utwardzoną, jednokierunkową (za lokalami usług kamieniarskich) do ronda im. Janusza Krupskiego (skrzyżowanie ul. Droga Męczenników Majdana z ul. Józefa Franczaka Lalka i ul. Dekutowskiego).

Od 28 października do 1 listopada, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. L. Herc będzie działała trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo, 1 listopada, będzie działała sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ul. Droga Męczenników Majdanka znajdująca się między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką.

Jadąc w kierunku cmentarza za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas będzie zjazdem na parking Muzeum na Majdanku. Dodatkowo na rondzie im. Janusza Krupskiego zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo (do centrum). Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Gdzie zostawić samochód?

Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parking przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz innych miejscach, gdzie pozwalają na to przepisy.

 

Cmentarz przy ul. Lipowej

W środę 1 listopada od godz. 7.00 do 21.00 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod obiektem Lublin Plaza. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Na parkingu znajdują się miejsca dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Od 27 października do 2 listopada (godziny poranne) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa wzdłuż centrum handlowego zostanie przeznaczona dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W celu wygenerowania dodatkowych miejsc postojowych, w tych dniach, zostaną przysłonięte znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Parkingowe przed bramą cmentarza od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na miejsca pod handel okazjonalny.

 

Cmentarz przy ul. Pszczelej

W dniu Wszystkich Świętych na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

 

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W dniu Wszystkich Świętych na ul. Bełżyckiej wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

W godzinach największego natężenia ruchu kierowcom będą pomagać funkcjonariusze policji.

 

Darmowa komunikacja 1 listopada. Rozkład jazdy

Pomiędzy cmentarzami będziemy mogli przemieszczać się autobusami, które w tym czasie będą jeździć według specjalnych rozkładów.

Lublin: Komunikacja miejska w czasie Wszystkich Świętych. Sprawdź rozkład [info]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.