Współlokator okradł kolegę. Zabrał mu telefon, gotówkę i inne dobra. Zdążył sprzedać skradziony telefon

Okradł współlokatora z pracy
Okradł kolegę z którym mieszkał na kwaterze pracowniczej

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali na terenie województwa warmińsko-mazurskiego 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież na szkodę swojego współlokatora. Mężczyzna w obawie przed zatrzymaniem, opuścił woj. lubelskie. Nie spodziewał się ze do jego drzwi zapukają policjanci.

Okradł kolegę i uciekł z łupem

Sprawa z uwagi na swoją zajęła mundurowym trochę czasu. Zdarzenie miało miejsce w środku grudnia 2023 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego współlokator dokonał kradzieży, po czym opuścił wynajmowaną kwaterę pracowniczą. Sprawca zabrał gotówkę, w tym także obcą walutę, oraz telefon komórkowy. Straty pokrzywdzony oszacował na około 14 tysięcy złotych.

kajdanki na rękach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Złodziej szybko zbył skradziony telefon

Sprawy podjęli się kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu policji. Po przeprowadzeniu działań i weryfikacji kolejnych informacji policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywa się w województwie warmińsko-mazurskim. Tam też wpadł w ręce funkcjonariuszy. W zatrzymaniu pomagali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Zaskoczony złodziej

Policjanci dotarli do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę. Mężczyzna ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu, nie spodziewał się tej wizyty. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał też zarzut. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali również skradziony telefon, który sprawca zdążył już sprzedać na terenie Kalisza.

Za popełniony czyn 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.