Wspaniała premiera roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Jeanne
Jeanne | fot. Aleksander Wolak

W sobotę, 18 listopada o godzinie 19:00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu „Jeanne” w reżyserii Redbada Klynstra-Komarnickiego. W roli głównej zjawiskowa Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Kilka słów o spektaklu

W tej tragikomedii ludzkiej to, co wysokie przeplata się zwinnie z tym, co przyziemne. Banalność droczy się z patosem, a przaśność przekomarza się ze smutkiem. To historia o wszystkim, co stanowi istotę życia: o ludzkich pragnieniach, tęsknotach i głupotach. I o sile teatru, w którym spotkanie z widzem rodzi wspólnotę poszukującą sensu i wypatrującą nadziei o słodko-gorzkim smaku.

Jadwiga Jankowska Cieślak
Jadwiga Jankowska Cieślak | fot. Krzysztof Werema

Jeanne [czyt. Żann], emerytowana sekretarka, opuszczona przez przyjaciół, żyje w samotności, pielęgnując nagromadzone przez lata urazy. Przekształciła swoje mieszkanie w fortecę, w której spędza dni na szpiegowaniu sąsiadów. Kiedy lokalna polityk w trakcie kampanii wyborczej ogłasza akcję międzypokoleniowej pomocy, niechętnie zgadza się wziąć w niej udział. I tak każdego dnia Marin, małomówny i prostolinijny młody mężczyzna, przynosi jej ciepły posiłek. Między dwojgiem ludzi, których pozornie wszystko dzieli, zawiązuje się skomplikowana relacja.

Bardzo szybko Jeanne i Marin rozpoznają w sobie wspólne dążenia. Zaczynają się rozumieć, wspierać, a być może nawet kochać. Jean Robert-Charrier, autor tej niezwykłej sztuki, z czułością i melancholią przypatruje się spotkaniu kobiety i mężczyzny poszukujących wspólnego języka.

Jeanne plakat
Jeanne plakat | fot. Krzysztof Werema, grafika Julia Górka

Obsada:

  • Jeanne Renaud – Jadwiga Jankowska-Cieślak;
  • Marin – Wojciech Rusin / Marek Szkoda;
  • Anne Legal – Marta Ledwoń;
  • Jean – Marek Szkoda / Wojciech Rusin.

Autor: Jean Robert-Charrier

Przekład: Bogusława Frosztęga

Reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki

Przestrzeń i kostiumy: Aleksandra Reda
Muzyka: Tomasz Sroczyński
Wizualizacje: Kamila Siwińska
Choreografia: Ryszard Kalinowski
Reżyseria światła: Jędrzej Skajster
Inspicjent: Małgorzata Bigelmajer
Produkcja: Mateusz Nowak

Odtwórczyni tytułowej roli, Jadwiga Jankowska-Cieślak, dedykuje ten spektakl pamięci Wojciecha Pszoniaka.

„Jeanne” gramy także 19 listopada o godz. 18:00 oraz od 21 do 23 listopada o godz. 19:00.

Bilety w sprzedaży w serwisie Bilety24.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.