Wschód Kultury – Inne Brzmienia Lublin: 24-27 czerwca 2021. Kto wystąpi?

Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2020
Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2020 | fot. Ignac Tokarczyk

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem Innych Brzmień 2021 sprawdzamy, kto w tym roku wystąpi na Błoniach u podnóża Zamku w Lublinie. Poznaliśmy pierwszych artystów.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia24-27 czerwca 2021 LUBLIN

W Lublinie Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021 potrwa od 24-27 czerwca. „Idea Innych Brzmień pozwala prezentować artystów, dla których muzyka stanowi inspirację i nieustanne wyzwanie. Na festiwalowych scenach łączymy style i gatunki, zapraszając zarówno twórców, jak i publiczność w niezwykłą podróż” – informują organizatorzy.

Wśród artystów tegorocznej edycji spotkamy jedną z legend i największych ikon niemieckiej sceny elektronicznej, nadającej ton i kierunek tej muzyce od blisko 30 lat, czyli Mouse on Mars.

W tym roku program muzyczny obfitować będzie w szereg nowości z rodzimej sceny alternatywnej. Premierowo zabrzmią utwory z najnowszej solowej płyty Spiętego, czyli Huberta Dobaczewskiego, lidera formacji Lao Che.

Na żywo będzie można także doświadczyć efektów znakomitej współpracy duetu Włodi i 1988 i zobaczyć co wydarza się, kiedy żywa legenda polskiego rapu i jeden z założycieli Molesty łączy siły ze znakomitym producentem i połową duetu Syny.

Niebanalną opowieść o świecie widzianym oczami dzisiejszych 25-latków snuć będzie z kolei WaluśKraksaKryzys, czyli chłopak z podkrakowskiej Skały, który zyskał miano jednej z najciekawszych obecnie postaci na polskiej scenie muzycznej.

Do tegorocznego line-upu dołącza także MaDMApper, czyli pochodzący z Mińska artysta dźwiękowy i wizualny, Pokaz Trio – ukraińskie trio instrumentalne oraz Sherpa The Tiger – pochodzący ze Lwowa kwartet, łączący ambient, jazz, funk oraz utrzymaną w duchu retro elektronikę.

W tym roku na Innych Brzmieniach usłyszymy też shishi, czyli surfrockowe żeńskie trio z Wilna, które reprezentuje autorski styl „zero waste trash music” z silnymi wątkami feministycznymi oraz ekologicznymi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.