WRO DAY na targach „Inżynier na rynku pracy”

Już w najbliższy wtorek Wrocław na dobre przeniesienie do Lublina. Wszystko za sprawą WRO DAY, które są częścią odbywających się targów „Inżynier na Rynku Pracy” na Politechnice Lubelskiej. Podczas akcji wrocławskie firmy i instytucje będą zachęcać młodych ludzi z Lubelszczyzny do wyboru stolicy Dolnego Śląska jako miejsca dalszej pracy i rozwoju.

Polskie i międzynarodowe firmy ze stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają do Lublina, aby nie tylko pokazać potencjał Wrocławia jako miejsca do rozwoju, ale także w poszukiwaniu różnych specjalistów, którzy uczą się na Lubelszczyźnie. Chcą także pokazać to miasto nie tylko z zawodowej, ale też codziennej perspektywy.

Nasz udział w tym wydarzeniu nie jest przypadkowy – mówi Aleksandra Kłonowska-Drozd z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – W specjalnej strefie, którą stworzyliśmy z myślą o tym wydarzeniu chcemy pokazać, że Wrocław to nie tylko miejsce pracy, ale także styl życia. Można tutaj nie tylko rozwijać się u innowacyjnych pracodawców, ale także korzystać z bogatej oferty kulturalnej, czy technologicznej, jakie oferuje to jedno z najprężniej rozwijających się miast Europy Środkowej.

Specjalna strefa WRO przygotowana przez firmy przy współpracy Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej ma pomóc studentom z Lublina i okolic także w odkryciu potencjału, jaki w nich drzemie. Wbrew pozorom komunikacyjnie Wrocław i stolica Lubelszczyzny nie są tak źle skomunikowane. Codzienne połączenia kolejowe, a niedługo także lotnicze, umożliwiają swobodną pracę w sercu Dolnego Śląska i swobodne powroty na weekend do domu rodzinnego, czy nawet na studia w formule zaocznej.

WRO DAY na targach „Inżynier na rynku pracy” to także wiele niespodzianek. Na stoisku będzie można poczuć się jak w stolicy Dolnego Śląska w specjalnej strefie chillout. Nie zabraknie także specjalnych fotobudek, w których będzie można zrobić sobie pamiątkową fotę z Wrocławiem w tle. Dla miłośników kuchni przygotowano specjalną niespodziankę. Wystarczy pojawić się przed budynkiem, gdzie odbywają się targi i koniecznie przyjść z własną legitymacją studencką. Wśród niespodzianek dla uczestników odwiedzających WRO DAY czeka także konkurs, w którym można wygrać weekend we Wrocławiu.

Targi odbywają się w najbliższy wtorek, 25 listopada 2014 r. od godz. 10:00 do  14:00 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej – Lublin, ul. Nadbystrzycka 36.

Z jakimi firmami można się spotkać podczas WRO DAY?

REC Global jest dynamicznie rozwijającą się grupą firm dostarczających profesjonalne usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, takie jak: projektowanie, rozwój, integracja i weryfikacja. Research & Engineering Center został założony w 2007 roku, ale historia planów rozpoczęcia działalności sięga roku 2000. Doświadczenie inżynierów i menedżerów firmy REC Global obejmuje teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą realizacji dużych komercyjnych rozwiązań i projektów software’owych, jak również zwinną implementację prototypów na potrzeby badań lub rozwoju nowych linii produktowych.

REC Global jest dynamicznie rozwijającą się grupą firm dostarczających profesjonalne usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, takie jak: projektowanie, rozwój, integracja i weryfikacja. Research & Engineering Center został założony w 2007 roku, ale historia planów rozpoczęcia działalności sięga roku 2000. Doświadczenie inżynierów i menedżerów firmy REC Global obejmuje teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą realizacji dużych komercyjnych rozwiązań i projektów software’owych, jak również zwinną implementację prototypów na potrzeby badań lub rozwoju nowych linii produktowych.

Capegemini Software Solutions Center jako centrum rozwoju oprogramowania i usług informatycznych firmy Capgemini specjalizuje się w projektach rozwiązań dla znanych na całym świecie renomowanych klientów. Centrum współpracuje ściśle z niemieckimi oddziałami Capgemini. Obecnie wrocławskie Software Solutions Center zatrudnia ponad 600 specjalistów branży IT, którzy zajmują się głównie (lecz nie tylko) projektowaniem, tworzeniem, testowaniem oraz wdrażaniem indywidualnych rozwiązań IT w oparciu o nowoczesne technologie programistyczne, takie jak Java, czy .NET, platformy bazodanowe (np. Oracle), Business Intelligence oraz technologie mobilne (np. Android, iOS, Windows Phone)

Nokia. Europejskie Centrum Inżynierii i Oprogramowania we Wrocławiu powstało w 2000 roku, zatrudniając wówczas 10 pracowników. Od tej pory wiele się zmieniło. Dzisiaj jest to największa instytucja badawczo-rozwojowa w sektorze ICT w Polsce. W 2013 roku zatrudniało ponad 1800 pracowników, w 2014 jest to już ponad 2400 osób i wciąż poszukiwani są nowi specjaliści.

Luxoft to jeden z globalnych liderów na rynku outsourcingu usług IT. Aktualnie firma zatrudnia 350 specjalistów z szeroko pojmowanej branży informatycznej, pracujących w dwóch biurach, w tym jednym w stolicy Dolnego Śląska. Na co dzień pracownicy Luxoft realizują projekty dla światowych marek z takich branż jak finanse, bankowość, podróże, lotnictwo, czy telekomunikacja.

UNIT4 (TETA) oferuje przedsiębiorstwom technologiczne wsparcie w procesie zmian. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym umożliwia szybkie i skuteczne wykorzystanie nowych warunków do dalszego rozwoju, dostarczając innowacyjne rozwiązania informatyczne dla najważniejszych sektorów gospodarki, a także średnich i dużych przedsiębiorstw.

Wroclaw2

unit_4_office

REC_industries_04

materiały prasowe

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.