Wreszcie! W sobotę rano otwarcie ul. Bohaterów Monte Cassino

Tuż przed otwarciem przedłużenia Bohaterów Monte Cassino (al. Mazowieckiego) | fot. UM Lublin

W sobotę o godz. 6 rano otwarte dla ruchu zostanie przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności. Dwupasmowa droga będzie nosiła nazwę al. Tadeusza Mazowieckiego.

– Posiadamy już prawomocne pozwolenie na użytkowanie nowego przebiegu DW809 między skrzyżowaniem z ul. Wojciechowską a al. Solidarności – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Mowa tu o przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino, która połączy ul. Armii Krajowej z Jana Pawła II, tworząc kolejny element wewnętrznej trasy obwodowej łączącej różne dzielnice Lublina.

– Nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino pozwolił nam domknąć układ od strony zachodniej, a zarazem poprzez al. Solidarności droga ma wyprowadzić ruch w kierunku węzła drogowego Sławinek na obwodnicy miasta – wyjaśnia Kieliszek.

Dwupasmówka ma 1200 metrów długości i biednie od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła drogowego „Sławin”, który wyprowadza ruch bezpośrednio do obwodnicy Lublina.

– Celem jest także zmiana sposobu podróży międzydzielnicowych z południa na północ szczególnie po zachodniej stronie naszego miasta – podkreślił Kieliszek.

Nowa droga została nazwana al. Tadeusza Mazowieckiego. Budowa dwupasmówki kosztowała 87,5 mln zł. Oficjalnie odsłonięcie tablicy z nazwą ulicy zaplanowano na poniedziałek (30 lipca) o godz. 8:00.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.