Wracając z wesela skakał po autach

IMG 20160927 123056 e1474978825215
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mężczyzna tłumaczył się, że wracając z wesela pokłócił się z członkami rodziny i chciał w ten sposób odreagować złość.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godzinny 6:15. Dyżurny lubelskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ul. Armii Krajowej mężczyzna skacze po samochodach. Na miejscu zgłaszający wskazał wandala, który uszkodził trzy samochody. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Łęcznej.

W chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy wytrzeźwiał, przyznał się, że „przeszedł” po 3 samochodach i je uszkodził. Tłumaczył się, że wracając z wesela pokłócił się z członkami rodziny i chciał w ten sposób odreagować. Właściciele uszkodzonych aut wycenili starty na 3,5 tys. zł.

Jak się okazało nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, mężczyzna wcześniej był już karany za przestępstwo przeciwko mieniu i za jazdę po alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.