Wracają koncerty i imprezy plenerowe. Luzowanie obostrzeń od 4 czerwca

koncert
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 4 czerwca powrót koncertów, festiwali i imprez plenerowych. Wydarzenia będzie można organizować z limitem uczestników i reżimem sanitarnym.

Koncerty i imprezy plenerowe od 4 czerwca

W Dzienniku Ustaw we wtorek została opublikowana znowelizowana wersja rozporządzenia, z której wynika, że od 4 czerwca możliwe będzie prowadzenie działalności „związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki”, ale tylko na wolnym powietrzu, przy zachowanym reżimie sanitarnym.

Jakie obostrzenia na koncertach?

Podczas koncertów mają obowiązywać zasady bezpieczeństwa. Na widowni, co drugie miejsce będzie musiało pozostać wolne. W przypadku, gdy nie będzie wyznaczonych miejsc, uczestnicy będą musieli zachować min. 1,5 metra odległości od siebie.

W wydarzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób, a każdy uczestnik będzie musiał mieć na twarzy maseczkę. Na widowni nie będzie wolno spożywać posiłków. Do limitu 250 osób nie wliczają się osoby zaszczepione przeciwko Covid-19.

Natomiast od Od 15 czerwca wojewodowie mają zapewnić mobilne punkty szczepień podczas imprez masowych, na wzór akcji Zaszczep się w majówkę. Oznacza to, że na terenie organizowanego koncertu plenerowego będziemy mieli możliwość zaszczepienia się.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.