Wracają afrykańskie upały. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia dla woj. lubelskiego

2797829211 b9a08238bb b
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla północno-zachodnich powiatów województwa lubelskiego.

Ostrzeżenie przed upałami

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje od 7 do 9 lipca na terenie powiatów: bialski, Biała Podlaska, kraśnicki, łukowski, opolski, puławski, radzyński i rycki. Synoptycy IMGW prognozują, że w tych dniach temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 28°C do 31°C. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Jak postępować w czasie upałów?

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu. Lekarze zalecają, aby wtedy osoby starsze i dzieci nie wychodziły z domu.

Powinniśmy pamiętać o ochronie głowy i pić nawet 3 litry wody dziennie. Zobacz, jak postępować w czasie upałów: PORADNIK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.