Wraca ruch okrężny na rondzie Honorowych Krwiodawców

rondo Honorowych Krwiodawcow 2 1
Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców | Miasto Lublin

Od dziś wraca ruch okrężny na rondzie Honorowych Krwiodawców.

Na rondzie Honorowych Krwiodawców prace dobiegają już końca. Do sfinalizowania kompleksowych prac pozostała jeszcze niewielka część robót na jego ostatniej części. Na IV ćwiartce powstały przykanaliki do kanalizacji deszczowej, rury osłonowe oraz maszty na potrzeby sygnalizacji świetlnej. Wykonano także warstwę podbudowy i warstwę wiążącą. Zatoka autobusowa przy jednostce wojskowej zyskała nową betonową nawierzchnię. Uruchomienie sygnalizacji świetlnej nastąpi w późniejszym terminie.

Aktualnie prace na rondzie wykonano w 85 proc. Na I i II ćwiartce wybudowano kanalizację deszczową i rury osłonowe pod sygnalizację świetlną. Posadowiono także słupy trakcyjne. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic. Zakończono również roboty drogowe na III ćwiartce, które były kluczowe z punktu widzenia przebudowy całego ronda. Objęły one powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do Czechówki, przez al. Sikorskiego. Powstały tam również elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej. Na al. Sikorskiego i al. Warszawskiej wykonano już oświetlenie na docelowych słupach. Gotowa jest również zatoka autobusowa przy al. Sikorskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.