World Class Cocktail Festival 2021 Lublin. Najlepsze koktajle w specjalnej cenie

World Class Cocktail Festival w restauracji Legendy Miasta
World Class Cocktail Festival w restauracji Legendy Miasta | materiały organizatora

Festiwal koktajli po raz kolejny zawita do największych miast Polski, w tym także do Lublina. W czasie trwania imprezy spróbować będziemy mogli dwóch koktajli w cenie 35 złotych.

Letnia edycja World Class Cocktail Festival 2021 Lublin

Letnia edycja World Class Cocktail Festival odbędzie się pod hasłem: “Keep walking gastronomio”. Festiwal będzie więc wielkim świętem powrotu sceny barowej, w którym bohaterami są światowe koktajle.

„World Class Cocktail Festival będzie doskonałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie” – zachęca Łukasz Piwowarczyk, Head of Reserve Poland w firmie Diageo, która jest inicjatorem Festiwalu.

Czwarta edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej będzie doskonałą okazją do odkrywania klimatu nowych miejsc, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji koktajli przygotowywanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami.

World Class Cocktail Festival w Caribbean Cocktail Bar
World Class Cocktail Festival w Caribbean Cocktail Bar | materiały organizatora

Mistrzowskie kompozycje

Na gości festiwalu czekać będą mistrzowskie kompozycje koktajlowe, oparte na najwyższej jakości alkoholach z portfolio Diageo. Wśród nich znajdą się cenione na całym świecie marki, takie jak: whisky Johnnie Walker i Singleton, Bulleit Bourbon, giny Tanqueray i Gordon’s oraz wódki Cîroc i Ketel One czy rumy Zacapa i Captain Morgan.

„Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość: obsługi barmańskiej i kelnerskiej, wykorzystywanych składników czy mistrzowskiego poziomu menu” – wyjaśnia Max Pollo, jeden z organizatorów Festiwalu.

World Class Cocktail Festival w restauracji Kuźnia
World Class Cocktail Festival w restauracji Kuźnia | materiały organizatora

2 koktajle w cenie 35 zł

W tegorocznej edycji za pośrednictwem strony CocktailFestival.pl goście rezerwować będą zestawy dwóch koktajli w festiwalowej cenie 35 zł. Termin festiwalu zaplanowano na lipiec 2021 roku. Ciepłe, letnie wieczory, to doskonały moment na degustacje mixów z dodatkiem świeżych, sezonowych owoców i pomysł na zakończenie dnia w miłym towarzystwie.

Lokale biorące udział w festiwalu z Lublina: MOŻE, Nocny Portier, Niepospolita, Legendy Miasta, MOJO Kuchnia & Przyjaciele, Kuźnia, Bistro Pazłotko, Central Park Family Restaurant, Caribbean Cocktail Bar.

World Class Cocktail Festival w restauracji Może | materiały organizatora
World Class Cocktail Festival w restauracji Może | materiały organizatora

W duchu zero waste

Istotnym wątkiem Festiwalu jest idea „zero waste”, czyli ograniczania niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

Wszystkie festiwalowe wyjścia będą recenzowane przez Gości. W rezultacie powstanie ranking najwyżej ocenianych lokali World Class Cocktail Festival. Na podstawie ich ocen, jak w poprzedniej edycji, przyznana zostanie nagroda Bar Roku (w 2020 roku triumfował stołeczny The Root).

World Class Cocktail Festival w restauracji MOJO
World Class Cocktail Festival w restauracji MOJO | materiały organizatora

Rezerwacja udziału w Festiwalu jest wyjątkowo prosta. Wystarczy dokonać zakupu koktajli na stronie CocktailFestival.pl. Rezerwując dwa koktajle za 35 zł, Goście zapłacą nawet 50% mniej za najbardziej wyszukane propozycje.

Festiwal potrwa od 7 lipca do 1 sierpnia.

World Class Cocktail Festival w restauracji Nocnym Portierze
World Class Cocktail Festival w restauracji Nocnym Portierze | materiały organizatora


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.