WORD Lublin: Od środy będzie można zapisać się na egzamin na prawo jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Po blisko dwumiesięcznej przerwie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie wznawia egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy, które były zawieszone przez epidemię koronawirusa.

Wracają egzaminy na prawo jazdy w WORD Lublin

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie wznawia zapisy na egzaminy na prawo jazdy. Zapisy na egzaminy praktyczne kat. C, C+E, D i A, A1, A2, AM prowadzone są od 29 kwietnia, z kolei od 6 maja będzie można się zapisać na egzamin praktyczny kat. B, B1 i B+E. Zapisy na egzaminy odbywają się głównie w formie telefonicznej lub za pomocą strony internetowej word.lublin.pl.

Nowe procedury w trakcie egzaminu na prawo jazdy

Ze względu na epidemię wszystkich obowiązują specjalne procedury. Na egzamin trzeba stawić się nie wcześniej niż 15 minut przed wskazaną godziną. Należy być zdrowym, każdy będzie mieć zmierzoną temperaturę. W razie gorączki, kaszlu czy duszności pracownik WORD-u ma prawo nie dopuścić do egzaminu. Obowiązkowo każdy kursant musi zdezynfekować ręce bezpośrednio po wejściu na teren WORD.

„Osoby objęte kwarantanną lub mające objawy chorobowe np. gorączka, kaszel, katar proszone są o odwołanie egzaminu na prawo jazdy. W takich sytuacjach prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z Biurem Obsługi Klienta” – czytamy na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Egzaminy w mniejszych grupach

W sali obsługi na parterze budynku WORD, gdzie przyjmowani są klienci, przebywać może maksymalnie 10 osób jednocześnie. Egzaminy teoretyczne również będą przeprowadzane w mniejszych grupach. Na sali egzaminacyjnej będą mogły zdawać tylko 4 osoby, które będą rozmieszczone w odpowiednich odległościach.

„Osoby przystępujące do egzaminu lub szkolenia zobowiązane są do noszenia maseczki zasłaniającej usta i nos – prosimy o użycie maseczki jednorazowej z atestem. Ze względu na specyfikę egzaminu lub szkolenia nie należy wykorzystywać do tego celu elementów garderoby (np. chust, szalików). Wskazane jest również użycie rękawiczek jednorazowych (np. lateksowych lub nitrylowych)” – czytamy w wytycznych.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy kat. A jest posiadanie własnego kasku z atestem, rękawic motocyklowych, naładowanego telefonu komórkowego z zestawem słuchawkowym do komunikacji z egzaminatorem.

Po każdym egzaminie lub szkoleniu pojazdy egzaminacyjne i sala szkoleniowa są dezynfekowane.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie ma wogule terminu na egzamin kat.B praktyka.o co chodzi?