Wojsko z Lublina sprzedaje sprzęt i pojazdy. Są honkery, stary i instrumenty ze zlikwidowanej orkiestry

Wojskowy Honker 2324 z wyciągarką
Wojskowy Honker 2324 z wyciągarką | fot. Agencja Mienia Wojskowego

​Wojsko sprzedaje sprzęt i pojazdy. Lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego na 26 kwietnia ogłosił przetarg na ponad 100 pozycji. Można kupić motoryzacyjne klasyki prosto z wojska jak stary 200 i honkery, ale także instrumenty muzyczne po zlikwidowanej orkiestrze.

Wojsko sprzedaje auta i ciężarówki. Co można kupić?

Najbliższy przetarg organizowany przez oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie to kolejna okazja do kupienia „emerytowanego” mienia prosto z wojska. Wśród najciekawszych pozycji oferowanych przez AMW znajdziemy m.in. trak ciężki GKT 60 – maszynę do obróbki drewna, za którą trzeba będzie zapłacić co najmniej 33 tys. zł, salę opatrunkową na starze 660 w cenie wywoławczej 11 tys. zł oraz sanitarnego tarpana wycenionego na 8 tys. zł.

Na fanów wojskowej motoryzacji czekają też dwa honkery 2324 z wyciągarką, za które trzeba będzie zapłacić co najmniej 9 i 10 tys. zł. Do sprzedaży trafiły też stary 200: dwa w wersji podstawowej, jedna chłodnia oraz jeden bramowiec do przewożenia pojemników wielkogabarytowych. Ceny wywoławcze wahają się od 5,9 tys. do 8,8 tys. zł. W ofercie nie brakuje też samochodów osobowych. W Lublinie do kupienia są peugeot partner oraz opel astra, wycenione odpowiednio na 14,5 tys. i 1,5 tys. zł.

Samochód ogólnego przeznaczenia średniej ładowności STAR-200
Samochód ogólnego przeznaczenia średniej ładowności STAR-200 | fot. AMW

Na chętnych czeka pięć zespołów spalinowo-elektrycznych w cenach od 800 do 10 tys. zł. Kolekcjonerów, mechaników samochodowych oraz właścicieli warsztatów mogą zainteresować pakiety sprzętu warsztatowego w cenach wywoławczych w przedziale 200-1,8 tys. zł oraz pakiety wiertarek czy kabin kierowców do ciężarówek star z osprzętem. W pakietach są również dostępne regały magazynowe (od 5,5 tys. do 7,7 tys. zł), sprzęt biurowy (od 1,3 tys. do 4 tys. zł) oraz drewniane skrzynie (od 380 do 3 tys. zł).

Najdroższą pozycją wystawioną przez lubelski oddział AMW jest pakiet z powietrznym barwnikiem dymów. Potencjalni nabywcy muszą liczyć się w tym przypadku z wydatkiem przekraczającym 70 tys. zł. Z kolei najtaniej kupimy chłodziarkę Polar CP 140, której cena wywoławcza wynosi zaledwie 13 zł.

W przetargu dostępny jest również tak różnorodny asortyment, jak: walec statyczny (8,5 tys. zł), instrumenty muzyczne (flet, sakshorn, tuby – ceny wywoławcze od 260 do 2,3 tys. zł), kuźnia polowa (800 zł), silniki zaburtowe (od 800 do 2 tys. zł), aparat USG (1,9 tys. zł) czy maszt kratowy z antenami nadawczo-odbiorczymi (650 zł).

Walec statyczny WS-10 WDS-10
Walec statyczny WS-10 WDS-10 | fot. AMW

Warunek udziału w przetargu

Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień terminu przetargu, a także złożenie oferty do 26 kwietnia do godziny 11:00. Do proponowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Otwarcie ofert odbędzie się 26 kwietnia br. (piątek) o godz. 13:00 w siedzibie lubelskiego oddziału AMW przy ul. Łęczyńskiej 1. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu dostępne są na stronie AMW dostępnej pod linkiem https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet-wojskowy/sprzet-wojskowy-i-wyposazenie/sprzedaz-przetargowa-1/1946.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.