Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć w naszym regionie. Sprawdź, gdzie i kiedy

2LBOT Taktyka1
2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej | fot. Irek Dorożański

W najbliższy weekend żołnierze OT z kompanii wsparcia 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przejdą szkolenie rotacyjne w rejonie Kraśnika.

W najbliższy weekend Terytorialsi z powiatu kraśnickiego będą ćwiczyć w lasach w rejonie Rzeczycy-Kolonii, pojawią się także na ulicach Kraśnika i nad Zalewem Kraśnickim.

W ramach szkolenia indywidualnego żołnierze będą ćwiczyć, m.in. taktykę i topografię. Główne zadania, jakie będą realizować to praca z mapą, nawigacja w terenie, działania w marszu ubezpieczonym, działania taktyczne w rejonie lesistym.

Ważnym elementem szkolenia będzie zakładanie bazy patrolowej i nocowanie. W innej grupie na szkoleniu specjalisty, swoje umiejętności będą doskonalić moździerzyści i łącznościowcy.

Podczas ćwiczeń nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności” – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.