Wojewoda unieważnił uchwałę, radni po raz drugi dali zielone światło. Stadion żużlowy stanie przy ul. Krochmalnej

Lubelska Akademia Futbolu - wizualizacja
Lubelska Akademia Futbolu przy nowym stadionie żużlowym przy ul. Krochmalnej

Do dwóch razy sztuka. Miasto naprawiło swój błąd i tym razem radni również dali zielone światło dla lokalizacji nowego stadionu żużlowego przy ul. Krochmalnej. Poprzednią decyzję unieważnił wojewoda lubelski.

Tak dla lokalizacji stadionu żużlowego przy ul. Krochmalnej

W projekcie uchwały podjętej przez Radę Miasta Lublin w dniu 25 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin w rejonie ul. Dworcowej, Krochmalnej, 1-go Maja, Al. Zygmuntowskich i Piłsudskiego – obszar A – rejon ul. Przeskok, doszło do pominięcia w dokumentacji jednej z uwag zgłoszonych do projektu

„Przepisy jasno wskazują, że prezydent miasta przedstawia Radzie Gminy do rozpatrzenia projekt planu miejscowego wraz z listą nieuwzględnionych uwag, co oznacza, że wszystkie uwagi powinny się znaleźć w zestawieniu” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Czerwcową uchwałę Rady Miasta Lublin ze względu na błąd unieważnił wojewoda lubelski Lech Sprawka. Błąd miał typowo techniczny charakter, jednak do jego naprawy potrzebna była ponowna zgoda radnych. Projekt uchwały został przedstawiony po raz drugi – ze wszystkimi uwagami – podczas wrześniowej sesji rady miasta. Miejscy radni ponownie przegłosowali zmiany w planie zagospodarowania terenu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.