Wojewoda skierował do radnych wezwanie o wygaśnięcie mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka

15068898 583907318465641 7536208151007126146 o

Wojewoda Przemysław Czarnek wysłał do Rady Miasta Lublin wezwanie do wygaszenia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Na taką decyzję dał radnym 30 dni.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuciło Krzysztofowi Żukowi złamanie ustawy antykorupcyjnej i na początku listopada ubiegłego roku zwróciło się o wygaszenie mandatu do rady miasta. Jednak ta odrzuciła wniosek.

CBA skierowało więc wniosek do wojewody, który uznał, że nie posiada instrumentów prawnych, aby podważać ustalenia CBA. Po tej decyzji wojewoda jeszcze raz przeanalizował dostarczone dowody przez CBA i wysłał wezwanie do Rady Miasta Lublin o wygaszenie mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka.

Rada miasta ma 30 dni na ustosunkowanie się do wezwania wojewody.

wezwanie do rady miasta lublin krzysztof żuk

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Oj tam Żuk. Każdy by zrobił drogi, remonty i nowe budynki jakby dostał wór kasy z UE. Nawet menelowi jak dasz tysiaka to wygląda na bogacza przez 5 minut. Kto by nie był na miejscu Żuka byłoby to samo. Bez ryzyka nie ma zabawy, a ten na dodatek pochodzi z powskiego kręgu. Czyli uważać, bo może sprzedać się.

    1. Ciągle widzę ten sam komentarz, czy na FB czy na innych portalach. Ile płaca od takiego wpisu? pytam z ciekawości…