Woda już bez bakterii. Mieszkańcy Bełżyc i okolic mogą korzystać z wodociągu

higiena mycie dłoni rąk woda kran mydło
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dobra wiadomość dla mieszkańców Bełżyc i okolic. Przywrócony został dostęp do wody pitnej z wodociągu. Ostatnie badania nie stwierdziły przekroczenia parametrów mikrobiologicznych.

Można korzystać z wody w wodociągu w Bełżycach

Przypomnijmy, od poniedziałku (23.08) mieszkańcy Bełżyc i miejscowości Krężnica Okrągła nie mogli korzystać z wody do celów sanitarnych i higienicznych. Powodem było wykrycie w sieci bakterii z grupy e-coli.

Wodociągi zostały przepłukane, a próbki pobrane w środę (25.08) przez sanepid wykazały, że woda jest czysta. Woda nadaje się do celów spożywczych, picia, gotowania, mycia owoców i warzyw, kąpieli i prac porządkowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.