Wmówili kobiecie, że jej oszczędności są zagrożone. Wpłaciła je na podane konto

Wmówili kobiecie, że jej oszczędności są zagrożone. Wpłaciła na konto oszustów 24 tys. zł
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Blisko 25 tys. zł straciła mieszkanka Chełma, której oszust wmówił, że jej oszczędności bankowe są zagrożone. Kobieta wypłaciła pieniądze i przelała je na konto podane przez oszustów.

W poniedziałek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenia o oszustwie na funkcjonariusza CBŚP. Policjanci ustalili, że 86-letnia kobieta wypłaciła 24 tysiące i wpłaciła na konto osoby, która podała się za policjanta.

Do kobiety najpierw zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako jej kuzynka i wypytywała o sytuację rodzinną. Następnie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP i polecił, żeby wypłaciła wszystkie pieniądze, które ma zgromadzone na koncie bankowym, ponieważ jej oszczędności są zagrożone.

86-latka została poinstruowana, w którym banku ma zostać wpłacona gotówka oraz, że po upływie 40 minut przyjdzie do niej prokurator i odda pieniądze. Kobieta nie doczekała się zwrotu pieniędzy i zrozumiała, że padła ofiarą oszustów, wówczas zgłosiła się na policję.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.