Włosi inwestują w lubelskie lotnisko. Powstanie terminal cargo

Włosi inwestują w lubelskie lotnisko. Powstanie terminal cargo - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Już na wiosnę w Porcie Lotniczym Lublin zacznie działać punkt odpraw towarowych. Dzięki temu na terenie lotniska powstanie m.in. budynek zaplecza obsługi naziemnej lotniska, a w przyszłości magazyn czasowego składowania towarów.

Xpress Handling jest agentem obsługi i operatorem dwunastu terminali towarowych na terenie Włoch oraz na Malcie i w Albanii. Inwestycja w Lublinie będzie piętnastym oddziałem tej firmy.

Współpraca pomiędzy Xpress Handling a Portem Lotniczym Lublin polega na wybudowaniu budynku zaplecza obsługi naziemnej lotniska, służącego do kontroli, odprawy celnej oraz odpowiedniego przygotowania towarów do transportu. Projekt, nad którym obie firmy pracują od ponad roku, wszedł właśnie w fazę wykonawczą. Inwestor otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę – pierwsze prace właśnie się rozpoczęły.

bardzo_dobra_wiadomosc_5944830W pierwszym etapie inwestor wybuduje rampę załadunkową oraz budynek zaplecza z niezbędnym wyposażeniem (m.in. prześwietlarkami ładunków). Docelowo, wraz ze wzrostem ruchu, Xpress Handling planuje poszerzenie infrastruktury o magazyn czasowego składowania ładunków. Jednocześnie obie firmy będą współpracowały w zakresie obsługi ładunków zarówno na terenie lotniska, jak i poza nim.

– To kolejna dobra wiadomość dla lotniska w tym miesiącu. Po uruchomieniu operacji bazowych Wizz Air i zapewnieniu stabilnego ruchu pasażerów, przyszedł czas na zaktywizowanie naszych działań w obszarze ruchu towarowego. Wspólny projekt Xpress Handling i Portu Lotniczego Lublin, pozwoli na poszerzenie oferty lotniska dla spedytorów. Dzięki temu producenci i odbiorcy, którzy są uzależnieni od szybkich dostaw towarów, zyskają łatwiejszy dostęp do ich usług. Pozwoli to na obsłużenie części ruchu towarowego już generowanego w regionie, którego potencjał oceniamy na 3 do 3,5 tys. ton rocznie – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Dzięki współpracy ze stabilnym finansowo i doświadczonym partnerem, Port Lotniczy Lublin planuje zwiększenie udziału ruchu towarowego w całości ruchu lotniska i przejęcie części ruchu, który obecnie, choć wytwarzany w regionie, jest odprawiany na innych lotniskach.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.