Właściciel klubu ukarany gigantyczną karą. Zorganizował w święta imprezę taneczną

dyskoteka klub muzyczny ludzie taniec
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Właściciel klubu w święta zorganizował imprezę taneczną „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób. Sanepid nałożył na niego karę 30 tys. zł.

Sytuacja miała miejsce w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) w jednym z klubów nocnych w Gdańsku. Policjanci otrzymali informacje o zorganizowanej tam imprezie. Właściciel klubu tłumaczył interweniującym policjantom, że w lokalu, który do tej pory był lokalem nocnym, prowadzony jest właśnie trening tańca przygotowujący uczestników do zawodów, które mają odbyć się w lipcu przyszłego roku.

„W lokalu, przy stoliku siedziały osoby, które piły różne napoje w tym alkoholowe, które wbrew obowiązującemu rozporządzeniu kupiły i spożywały w klubie. Policjanci, właściciela klubu ukarali mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem, mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu, więc sporządzono wniosek o ukaranie do sądu” – mówi st. asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kolejna interwencja w tym miejscu miała miejsce chwilę po północy. Według będących tam policjantów, w lokalu przebywało jednocześnie ponad 200 osób. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury z wnioskiem o rozważenie wszczęcie śledztwa z art. 165 kodeksu karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w wielkich rozmiarach, powodując szerzenie się choroby zakaźnej. Materiał z przeprowadzonych interwencji został również przekazany pod ocenę pracowników sanepidu.

Właściciel klubu ukarany gigantyczną karą

W poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po analizie zebranych materiałów i przeprowadzonym postępowaniu, nałożył karę w wysokości 30 tys. na osobę odpowiedzialną za organizację w jednym z nocnych klubów imprezy „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób.

„W opinii inspekcji sanitarnej organizacja i przebieg tego wydarzenia stanowiło naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” – czytamy w komunikacie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.