Włamywali się do domów i mieszkań, zostali zatrzymani. To trzej obywatele Gruzji

Obywatele Gruzji włamywali się do mieszkań na terenie Lublina
Obywatele Gruzji włamywali się do mieszkań na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci z grupy śledczej zatrzymali trzech Gruzinów, którzy odpowiedzą za włamania do mieszkań na terenie Lublina. Kradli głównie pieniądze i biżuterię. Łączne straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Gruzini włamywali się do mieszkań

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie oraz policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie. Postępowanie dotyczy licznych włamań do domów i mieszkań na terenie Lublina i innych miejscowości.

Prowadzone w sprawie czynności operacyjne doprowadziły śledczych na teren województwa śląskiego. Pod koniec ubiegłego tygodnia trzej obywatele Gruzji w wieku 45, 46 i 48 lat wpadli bezpośrednio po dokonaniu włamania w Świętochłowicach. Mężczyźni zostali zatrzymani po pościgu.

„Siedzący za kierownicą audi 46-latek zlekceważył sygnały do zatrzymania i potrącił policjanta. Pościg ulicami aglomeracji śląskiej trwał przez kilkanaście kilometrów. Na koniec mężczyźni zdecydowali się porzucić samochód i kontynuować ucieczkę pieszo. Jednak niedługo później zostali zatrzymani” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Przy mężczyznach operacyjni odnaleźli biżuterię i pieniądze pochodzące z ostatniego włamania. Dodatkowo zatrzymani mieli przy sobie specjalistyczny sprzęt służący do przełamywania zamków. Obywatele Gruzji usłyszeli zarzuty dotyczące włamań do mieszkań i domów na terenie Lublina i Świętochłowic.

„Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo 46-latek odpowie za czynną napaść na policjanta oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani” – wyjaśnia kom. Gołębiowski.

Sprawa jest rozwojowa. Podejrzani typowani są do serii włamań na terenie całego kraju.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.