Włamał się i ukradł lawetę z minikoparką. Straty na blisko 100 tys. zł

Minikoparka
Minikoparka | fot. KMP Lublin

Za kradzież z włamaniem odpowie 40-letni mieszkaniec Człuchowa. Łupem mężczyzny padła laweta z minikoparką o łącznej wartości prawie 100 tysięcy złotych.

Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem

Włamanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu lubelskiego. Sprawca wytypował za swój cel bazę jednej z firm, gdzie pozostawiona była na lawecie minikoparka. Włamywacz przeciął łańcuch zabezpieczający bramę i dostał się na teren posesji. Następnie dokonał kradzieży.

Mężczyzna podczepił lawetę do swojego samochodu i odjechał. Jak się szybko okazało, by zatrzeć ślady, używał cudzych tablic rejestracyjnych. Pokrzywdzony wycenił łączną wartość strat na blisko 100 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu lubelskiej komendy. Operacyjni bez trudu namierzyli złodzieja. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Człuchowa. Mężczyzna został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie.

zatrzymay
fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.