Włamał się do strażnicy na Majdanku. Był tak pijany, że nie wiedział, gdzie się znajduje

Państwowe Muzeum na Majdanku | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali 34-latka, który włamał się do jednej z wież strażniczych na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku i tam zasnął. Mężczyzna był tak pijany, że nie wiedział, gdzie się znajduje.

Do zdarzenia doszło w czwartek 14 listopada na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie. Policjanci zostali powiadomieni przez pracowników ochrony Państwowego Muzeum na Majdanku, że do budynku jednej z wież strażniczych włamał się mężczyzna i nie chce go opuścić.

Pracownik ochrony Państwowego Muzeum na Majdanku usłyszał dźwięk tłuczonego szkła i poszedł to sprawdzić. Okazało się, że wewnątrz w jednej z wież strażniczych znajduje się mężczyzna, który śpi” – mówi prokurator Paweł Majka, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Na miejscu pojawił się patrol policjantów, który pomógł opuścić budynek mężczyźnie i go zatrzymali. Sprawcą włamania okazał się być 34-letni mieszkaniec Świdnika, który w chwili zatrzymania miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Wobec 34-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był w stanie mocno nietrzeźwym i nie bardzo wiedział, gdzie się znajduje. Nic nie wskazywało na to, żeby on miał znieważać miejsce upamiętniające zdarzenia historyczne” – dodaje prokurator Majka.

Mężczyzna w sobotę został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, za które grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 34-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ już wcześniej odbywał karę więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dodatkowo 34-latek będzie musiał się liczyć z faktem pokrycia strat, które w wyniku włamania poczynił. Mowa tu o wybiciu szyby w wejściu do wieży strażniczej oraz zwymiotowaniu na podłogę budynku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.