Włamał się do serwisu telefonów. Ukradł iPhone’y o wartości ponad 25 tys. zł. Sam zgłosił się na policję

Policjanci zatrzymali 37-latka, który włamał się do serwisu telefonów, skąd ukradł 8 iPhone'ów
Policjanci zatrzymali 37-latka, który włamał się do serwisu telefonów, skąd ukradł 8 iPhone'ów | fot. KMP Lublin

Ponad 25 tysięcy złotych wynoszą straty spowodowane przez 37-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna włamał się do serwisu telefonów przy al. Kraśnickiej i dokonał kradzieży 8 sztuk urządzeń. Sprawca sam zgłosił się na komisariat, po tym jak niektóre telefony zostały zlokalizowane.

Ukradł telefony z serwisu

Do zdarzenia doszło pod 27 czerwca w serwisie telefonów przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, iż sprawca około godz. 3.30 w nocy wybił szybę w witrynie i dokonał kradzieży 8 telefonów marki iPhone. Wartość strat oszacowano na ponad 25 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się od razu policjanci z 4. komisariatu. W czynności zaangażował się również firma, która szybko zlokalizował niektóre urządzenia na terenie Warszawy. Dwa telefony zostały zabezpieczone przez policjantów w miejscu ogólnodostępnym. Nie było tam jednak sprawcy.

Mężczyzna, gdy dowiedział się, że jest poszukiwany, sam zgłosił się na 4. Komisariat Policji w Lublinie. 37-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie dozoru policji.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.