Wkrótce zmiana organizacji ruchu pod Lublinem. Powodem – budowa S19

Budowa drogi ekspresowej S19 w Trojaczkowicach | fot. GDDKiA Lublin

W najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem. Ruch zostanie poprowadzony nowobudowaną nitką drogi ekspresowej S19.

Jak informuje Łukasz Minkiewicz z biura prasowego GDDKiA w Lublinie, zmiana dotyczy odcinka pomiędzy Zemborzycami Tereszyńskimi a Strzeszkowicami Dużymi. Dotychczasowy ruch pojazdów poruszających się po starej nitce DK19 zostanie skierowany na nowowybudowaną jezdnię S19 i będzie się odbywał po warstwie wiążącej.

„Zmiana będzie polegała na przełożeniu ruchu z istniejącej DK19 na lewą jezdnię budowanej drogi ekspresowej S19. Funkcjonowanie tymczasowej organizacji ruchu będzie obowiązywało w okresie budowy prawej jezdni drogi ekspresowej” – informuje Łukasz Minkiewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Dokładna data wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu nie jest jeszcze znana – wykonawca prowadzi ostatnie prace na lewej nitce.

Czytaj także: Zaglądamy na teren budowy S19 na odcinku Kraśnik – Lasy Janowskie. Kiedy nią pojedziemy?

Budowa drogi ekspresowej S19 w Trojaczkowicach | fot. GDDKiA Lublin
Budowa drogi ekspresowej S19 w Trojaczkowicach | fot. GDDKiA Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.