Wkrótce otwarcie stacji diagnostycznej w Zespole Szkół Samochodów w Lublinie

Nowa stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Samochodowych | fot. Urząd Miasta Lublin

W Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie trwają właśnie odbiory techniczne nowo wybudowanych warsztatów ze stacją kontroli pojazdów oraz stanowiskami obsługowo-naprawczymi.

W ramach prowadzonej przez miasto inwestycji w Zespole Szkół Samochodowych powstał dwukondygnacyjny budynek o kubaturze ponad 4 tys. m3 i powierzchni użytkowej 767 m2, z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami wraz z wyposażeniem.

W budynku znajdują się: stanowisko diagnostyczne, stanowiska naprawcze dla pojazdów samochodowych, pracownie, zaplecze dydaktyczne i administracyjne. Cała infrastruktura została dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

„Nowy budynek ze stacją oraz warsztatami pozwoli na kształcenie uczniów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych warunków działania firm i serwisów motoryzacyjnych. Wykorzystanie najnowocześniejszego wyposażenia w trakcie nauki w szkole znacząco zwiększy szanse naszej młodzieży na rynku pracy” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowe warsztaty szkolne przy ul. Popiełuszki pozwolą młodzieży na odbywanie zajęć praktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń stosowanych do diagnostyki i naprawy pojazdów samochodowych.

W skład wyposażenia stanowiska diagnostycznego, pełniącego funkcję stacji kontroli pojazdów do 3,5 t, wchodzą m.in.: urządzenie rolkowe i opóźnieniomierz do kontroli hamulców, płyta zbieżności, urządzenie do pomiaru geometrii podwozia, tester amortyzatorów, przyrządy do ustawiania świateł reflektorów oraz przepuszczalności światła w szybach, mierniki poziomu dźwięku pojazdów samochodowych, analizator spalin i dymomierz.

Stacja oraz stanowiska naprawcze zostały ponadto wyposażone z podposadzkowe hydrauliczne podnośniki oraz zestawy wszystkich narzędzi wraz z komputerami diagnostycznymi. Większa liczba stanowisk naprawczych pozwoli też znacząco w przyszłości skrócić czas sesji egzaminacyjnych.

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Samochodowych budowy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych oraz elektrotechniki i elektroniki samochodowej uczy się łącznie 612 uczniów.

W skład szkoły wchodzi Technikum Samochodowe z 15 oddziałami i 421 uczniami kształcącymi się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz Branżowa Szkoła Samochodowa I stopnia z 124 uczniami uczącymi się zawodu mechanika pojazdów samochodowych oraz 64 – elektromechanika.

W strukturze szkoły znajduje się również powołana od września tego roku Branżowa Szkoła Samochodowa II stopnia. W ramach zajęć szkolnych uczniowie odbywają również bezpłatne szkolenie przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

Nowa stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Samochodowych | fot. Urząd Miasta Lublin
Nowa stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Samochodowych | fot. Urząd Miasta Lublin
Nowa stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Samochodowych | fot. Urząd Miasta Lublin
Nowa stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Samochodowych | fot. Urząd Miasta Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.