Nowe autobusy dla MPK Lublin wkrótce wyjadą na ulice

DSC06552
Komunikacja miejska MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

Na przełomie czerwca i lipca na ulice Lublina wyjadą nowe autobusy. Wydzierżawione przez MPK Lublin na 10 lat pojazdy marki Ursus stopniowo zastąpią najstarsze autobusy.

We wtorek w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie podpisano umowę na dostawę w formie dzierżawy dziesięciu 12-metrowych autobusów marki Ursus o napędzie konwencjonalnym. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę ponad 13 mln zł.

Autobusy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Ursusy CS12LF mają być wyposażone w biletomaty, w których będzie można płacić kartą. W nowych autobusach będą też wbudowane alkomaty oraz porty USB i bramki do zliczania pasażerów.

– Mamy nadzieję, że taka inwestycja znacząco podniesie komfort podroży mieszkańców naszego miasta. Kładziemy duży nacisk na rozwiązania przyjazne pasażerom, takie jak możliwość ładownia telefonów podczas jazdy – mówił Tomasz Fulara, Prezes MPK Lublin.

– To już kolejna i na pewno nie ostatnia, po 38 trolejbusach i elektrycznym autobusie EKOVOLT, dostawa naszych pojazdów do tego miasta. W najbliższym czasie dostarczymy 15 przegubowych trolejbusów i 8 jednoczłonowych autobusów wyposażonych w silnik diesla w ramach kontraktu z ZTM Lublin – mówił Marek Pol, Prezes Zarządu Ursus Bus.

Pierwsze pięć autobusów ma zostać dostarczonych w ciągu 130 dni od momentu podpisania umowy, a kolejne w ciągu 150 dni od tej daty. Nowe autobusy będą zastępować najstarsze pojazdy – Neoplany i Jelcze.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.