Wizz Air zawiesza loty z Lublina do Oslo z powodu kwarantanny

wizz air
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 16 marca do 3 kwietnia Wizz Air zawiesi wszystkie loty w ramach swojej siatki połączeń do Norwegii. Sprawa dotyczy również lubelskiego lotniska, gdzie przewoźnik obsługiwał połączenie Lublin – Oslo.

Z informacji węgierskiej linii wynika, że zawieszone będą wszystkie loty z siatki Wizz Air z i do Norwegii w okresie od 16 marca do 3 kwietnia. Powodem decyzji przewoźnika jest szybko rozprzestrzeniająca się pandemia COVID-19.

Jak ustalił portal lubelskielotnisko.pl, norweski rząd chce jak najszybciej ograniczyć ryzyko rozwoju wirusa w swoim kraju. Każdy z mieszkańców, który przybędzie do Norwegii musi się poddać obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Obecnie z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku możemy polecieć do Oslo dwa razy w tygodniu: w środy i w niedziele.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.