Wizz Air rekrutuje w Lublinie. Przewoźnik szuka stewardess i stewardów. Sprawdź wymagania i zarobki

Stewardessa na tle samolotu Wizz Air
Stewardessa na tle samolotu Wizz Air | materiały prasowe Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air kompletują personel pokładowy. Jedno ze spotkań rekrutacyjnych odbędzie się właśnie dziś w Lublinie. Zobacz, jakie wymagania muszą spełnić kandydatki i kandydaci. Szczegóły poniżej.

Wizz Air rekrutacja w Lublinie

Na marzec i kwiecień w kilkunastu polskich miastach Wizz Air zaplanował spotkania rekrutacyjne. Jedno z nich odbędzie się właśnie dziś 17 marca o godz. 9 w hotelu Mercure Lublin Centrum przy Al. Racławickich 12 w Lublinie.

Na spotkanie kandydaci powinni przybyć punktualnie, z aktualnym CV (również w języku angielskim), będąc przygotowanym na cały dzień zajęć, w tym osobiste prezentacje, odgrywanie scenek sytuacyjnych, ćwiczenia zespołowe i indywidualną rozmowę kwalifikacyjną.

Jakie wymagania musi spełniać pracownik Wizz Air?

Przede wszystkim musi mieć ukończone 18 lat. Stewardessa powinna mieć minimum 165 cm wzrostu, a steward 175 cm. Wymagane jest minimum średnie wykształcenie oraz biegła znajomość języka angielskiego i dodatkowego języka Europy Środkowo-Wschodniej (rumuńskiego, bułgarskiego, polskiego, węgierskiego, niemieckiego, litewskiego, łotewskiego, słowackiego, czeskiego, macedońskiego, serbskiego, ukraińskiego, gruzińskiego lub bośniackiego).

Kandydat musi również umieć pływać oraz mieszkać (lub być gotowym do przeprowadzki) w odległości 60 minut od wybranej bazy. Tatuaże i piercing są dopuszczalne, o ile nie widać ich po założeniu munduru. Linie lotnicze informują, iż w przypadku, gdy kandydat nosi okulary lub soczewki kontaktowe z powodu wady powyżej -4 lub +4, prawdopodobnie nie zda obowiązkowego badania lekarskiego.

Kolejnym z wymagań jest posiadanie ważnego paszportu bez ograniczeń przez przynajmniej 6 miesięcy.

Ile można zarobić?

Wynagrodzenie stewardessy lub stewarda Wizzair składa się z następujących elementów:

  • podstawa (najcześciej minimalna),
  • nalot (ilość wylatanych godzin),
  • prowizja od sprzedaży na pokładzie (zależna od tras),
  • dodatki i diety (na mundur, parking i np. pobyt hotelowy).

Linie lotnicze Wizz Air nie podają konkretnej kwoty wynagrodzenia. Podstawa dla nowej stewardessy, czyli Junior Cabin Crew, wynosi 24 156 zł brutto rocznie. W podziale na 12 miesięcy daje to kwotę 2 013 zł brutto miesięcznie na podstawie umowy o pracę w niepełnym wymiarze etatu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.