Wirus atakuje użytkowników facebooka. Nie klikajcie!

facebook

Tysiące użytkowników portalu społecznościowego Facebook w ostatnich godzinach nie mając o tym zielonego pojęcia rozsyła wiadomości w komentarzach. Ostrzegamy. Nie wolno jej otwierać.

Jak to działa?

Grasujący po serwisie społecznościowym wirus atakuje użytkowników bez ich wiedzy.

Komentuje wpisy następującą treścią: Odbierz swój kupon 200 zł, ja już mam swój 🙂 -> odnośnik do strony

Co zrobić?

Jeśli nieroztropnie kliknęliśmy w odnośnik i co gorsza otworzyliśmy załącznik, to jak najszybciej musimy przeskanować nasz komputer dobrym programem antywirusowym. Warto również ostrzec znajomych, że „rozsyłamy” zarażone wiadomości i przestrzec ich przed błędem, który sami popełniliśmy. Należy także zobaczyć czy na naszym facebook’owym profilu nie zainstalowała się nieproszona aplikacja.

Pod żadnym pozorem nie wolno podawać tokenu do swojego konta!

fot. spottedlublin.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. hm o treści na kompie nie trzeba sie martwić. 1. To nie jest wrus. 2. Mogą być to apki które nieświadomie instalujemy na fb lub javascript .
    Skrypt polega na przezroczysytm przycisku ktory wędruje za myszką „lubie to”. Dlatego takie strony wyagają np, podwujnego kliknięcia aby zamknąc reklame albo coś w tym stylu. Jedna z metod jest ich woele.