Pociąg pospieszny uderzył w drzewo leżące na torach. W pobliżu trwała wycinka drzew

68 122406
Pociąg pospieszny uderzył w drzewo leżące na torach | fot. Policja Kraśnik

W Wilkołazie pociąg pospieszny relacji Przemyśl – Szczecin uderzył w leżący na torach pień drzewa, które upadło na tory podczas prowadzonej wycinki drzew.

Do zdarzenia doszło w środę w Wilkołazie w powiecie kraśnickim w rejonie stacji kolejowej. Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że pociąg osobowy relacji Przemyśl – Szczecin uderzył w leżące na torach drzewo.

W rejonie torowiska trwała wycinka drzew prowadzona przez specjalistyczną firmę wykonującą prace na zlecenie kolei. Po ścięciu drzewa o średnicy ok. 80 cm jego pień i gałęzie leżały na torach.

Pracownicy firmy zaczęli usuwanie zagradzających tory konarów i potężnego pnia. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżający pociąg. – Kierownik grupy usiłował ostrzec maszynistę o przeszkodzie, lecz było już za późno. Lokomotywa uderzyła w gruby pień pozostający jeszcze na torach – mówi st. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Odbite od maszyny drzewo uderzyło jeszcze w jeden z wagonów uszkadzając jego części. W pociągu łącznie z obsługą jechało 40 osób. Po naprawie pociąg z opóźnieniem odjechał w kierunku Lublina.

Policjanci sprawdzili trzeźwość pracowników firmy wykonującej prace przy torowisku. – Wszyscy byli trzeźwi – dodaje Majewski.

Pociąg pospieszny uderzył w drzewo leżące na torach | fot. Policja Kraśnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.