Wiemy, które gminy wygrały wozy strażackie za najwyższą frekwencję wyborczą w woj. lubelskim

bitwa o wozy strażackie za najwyższą frekwencję wyborczą
„Bitwa o wozy” – MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

Za nami druga tura wyborów prezydenckich, a więc i druga edycja „Bitwy o wozy”. To akcja MSWiA, w której gminy do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją mogły wygrać średni wóz strażacki.

Przypomnijmy, że „Bitwę o wozy” MSWiA ogłosiło przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Wtedy do rozdania było 16 wozów – po jednym na województwo. Trafiły one do gmin mających do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją. W województwie lubelskim była to gmina Godziszów w powiecie janowskim.

W drugiej edycji „Bitwy do wozy” przy okazji drugiej tury wyborów kryterium wielkości gminy pozostało niezmienione, ale do wygrania było już 49 średnich wozów strażackich do wartości dofinansowania 800 tys. zł. Tym razem po jednym na każde byłe województwo. Na terenie obecnego województwa lubelskiego leżało ich pięć: bialskopodlaskie, siedleckie, tarnobrzeskie, zamojskie i chełmskie.

Które gminy z województwa lubelskiego wygrały w „Bitwie o wozy”?

Z listy opublikowanej przez wiceszefa MSWiA na Twitterze wynika, że nowe samochody ratowniczo-gaśnicze otrzyma pięć gmina z województwa lubelskiego za najwyższe frekwencje wyborcze. Mowa tu o gminach: Rossosz (powiat bialski; frekwencja 80,96%), Urszulin (powiat włodawski; frekwencja 71,13%), Wilkołaz (powiat kraśnicki; 73,69%), Chrzanów (powiat janowski; frekwencja 82,89%) i Turobin (powiat biłgorajski; frekwencja 70,88%).

W ciągu dwóch tygodni wójtowie gmin otrzymają od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.