Wiemy, kto wybuduje centrum IKEA w Lublinie. Przetarg rozstrzygnięty

IKEA Centres w Lublinie wizualizacja 2 1 e1481276875366

Na drodze przetargu IKEA wyłoniła wykonawców budynku centrum handlowego w Lublinie. Wykonawcami zostały Hochtief Polska oraz Mercury Engineering Polska.

Budowa centrum trwa już od kilkunastu tygodni. W tym czasie zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, wylano pierwsze betonowe elementy, a także rozpoczęto prace przygotowujące do budowy wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy.

W drodze przetargu IKEA wyłoniła wykonawców kubatury centrum. Za samą budowę odpowiadać będzie specjalizująca się w budowie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych, Hochtief Polska S.A. Z kolei Mercury Engineering Polska Sp. z o.o. zajmie się montażem instalacji mechanicznych, elektrycznych i IT oraz systemów ochrony przeciwpożarowej.

W centrum oprócz sklepów Intermarché, RTV Euro  AGD księgarnia Świat Książki, apteka Dr Zdrowie, kantor wymiany walut J&M, biuro podróży Itaka, Kolporter, Swiss, E-smoking, A&G Optyk, Dream Collection, Wake Up Hair, Rossmann oraz Martes Sport znajdziemy również lubelskie firmy: Magia Natury oraz butik odzieżowy Lalunia. Dodatkowo ofertę centrum poszerzą także salony: Play, Komfort i Selene.

Otwarcie Centrum Handlowego w Lublinie planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. Na powierzchni 57 500 m2 łącznie ze sklepem IKEA, klienci będą mogli skorzystać z oferty około 64 sklepów oraz punktów usługowych.

Dodatkowo do ich dyspozycji będzie 2 000 miejsc parkingowych. Zielone otoczenie wokół centrum zaaranżowane zostanie w taki sposób aby w pełni wkomponować się w lokalny krajobraz. Po wybudowaniu centrum handlowego lublinianie zyskają około 400 nowych miejsc pracy.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.