Wielkanoc w domu w rodzinnym gronie? Niedzielski o możliwym scenariuszu

koszyk wielkanocny koszyczek swieconka lista produktow
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Według ministra zdrowia szczyt zachorowań na Covid-19 w Polsce przypadnie na koniec marca. Czy to oznacza, że święta Wielkanocne będziemy musieli spędzić w domu w rodzinnym gronie?

Wielkanoc tylko w rodzinnym gronie?

Minister zdrowia Adam Niedzielski był w czwartek gościem porannej audycji Roberta Mazurka w RMF FM. Szef resortu zdrowia został zapytany o wariant wzrostów zakażeń przez marzec i Wielkanoc.

„Dzienne liczby zakażeń mogą być powyżej 15-16 tysięcy. Szczyt zachorowań pod koniec marca. W takiej sytuacji będziemy musieli rozważyć scenariusz, w którym Wielkanoc będziemy musieli spędzić w domu” – powiedział minister Adam Niedzielski.

Czy jest szansa na poluzowanie obostrzeń? – „Musi być spadek dziennych liczb zachorowań” – podkreślił Niedzielski.

Niedzielski stwierdził również, że „bardzo chciałby”, żeby po Wielkanocy dzieci poszły do szkoły. „To jest taki mój cel i moja orientacja, moje oczekiwania” – zadeklarował.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.