Wielka Mgławica w Orionie sfotografowana z Lublina. Zobacz to niesamowite zdjęcie!

Wielka Mgławica w Orionie sfotografowana z Lublina
Wielka Mgławica w Orionie sfotografowana z Lublina | fot. Marek Skowronek, ideastudio.pl

Wielka Mgławica w Orionie, znana również jako Messier 42, M42 lub NGC 1976, jest najjaśniejszą mgławicą dyfuzyjną na niebie. Ten znajdujący się około 1 500 lat świetlnych od Ziemi obiekt jest najbliższym nam obszarem gwiazdotwórczym.

Wielka Mgławica w Orionie (Messier 42) to najjaśniejsza mgławica dyfuzyjna na niebie, znajdująca się w gwiazdozbiorze Oriona. Jest ona widzialna gołym okiem.

Mgławica jest jednym z najpopularniejszych obiektów obserwacji i badań, zarówno przy użyciu instrumentów naziemnych, jak i teleskopów kosmicznych. Mgławica Oriona jest częścią kompleksu mgławic znanego jako Obłok Molekularny w Orionie.

Jest ona jednym z najbliższych gwiezdnych żłobków – miejsc, gdzie powstają nowe gwiazdy. Kłęby gazu (przeważnie wodoru i helu) i pyłu są ściskane razem przez własną grawitację aż zapadną się tak bardzo, że tworzą gwiazdy.

Wielka Mgławica w Orionie sfotografowana z Lublina

Wielką Mgławicę w Orionie sfotografował Marek Skowronek z firmy ideastudio.pl. Zdjęcie zostało wykonane w Lublinie. – „Mgławica była widoczna w oknie pogodowym pomiędzy 21-22 godz 11 stycznia 2021” – napisał Pan Marek.

Wielka Mgławica w Orionie sfotografowana z Lublina
Wielka Mgławica w Orionie sfotografowana z Lublina | fot. Marek Skowronek, ideastudio.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.