Wielka awaria CEPiK, Systemu Rejestrów Państwowych i ePUAP

laptop 820274 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Centralny Ośrodek Informatyki walczy z awarią najważniejszych państwowych baz danych CEPiK, Systemu Rejestrów Państwowych i ePUAP.

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, w środę od rana nie działają serwisy: Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl, a także systemy: System Rejestrów Państwowych (SRP), Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) oraz Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Dziś od godziny 11.20 mamy problemy z dostępem do systemów informatycznych, przede wszystkim z dostępem do Systemu Rejestrów Państwowych. Intensywnie pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej przywrócić dostęp do tych systemów” – powiedział Igor Ryciak, rzecznik Centralnego Ośrodka Informatyki.

Awaria CEPiK oznacza m.in. problemy z rejestracją pojazdów. Natomiast System Rejestrów Państwowych łączy rejestr PESEL, rejestr Dowodów Osobistych, rejestr Stanu Cywilnego, rejestr Danych Kontaktowych, system Odznaczeń Państwowych oraz Centralny Rejestr Sprzeciwów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.