Większe limity pasażerów w komunikacji miejskiej, ale strefy buforowe nie zniknęły

System dezynfekcji promieniowaniem UV-C zamontowany w autobusach MPK Lublin
System dezynfekcji promieniowaniem UV-C zamontowany w autobusach MPK Lublin

Od niedzieli, 6 czerwca, pojazdami komunikacji miejskiej może podróżować więcej osób. Tym samym obłożenie w pojazdach wzrosło do 75 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Strefy buforowe w komunikacji

Strefy wydzielone znajdują się z przodu pojazdu i pasażerowie mają bezwzględny zakaz ich przekraczania. Zakazane jest także korzystanie przez pasażerów z pierwszych drzwi w pojeździe.

„Wydzielenie stref nastąpiło na czas pandemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w każdym autobusie oraz w trolejbusie” – informuje Monika Fisz, rzeczniczka prasowa ZTM w Lublinie.

Decyzję o likwidacji stref buforowych zapadła m.in. w Warszawie. W Lublinie Zarząd Transportu Miejskiego jeszcze się zastanawia.

„Obecnie prowadzimy rozmowy na temat ewentualnego przywrócenia niektórych funkcjonalności zawieszonych na czas pandemii. Niemniej decyzje w tym zakresie jeszcze nie zapadły” – wyjaśnia Fisz.

Przypomnijmy, że dalej obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pojazdach komunikacji miejskiej. Zgodnie z prawem, prowadzący pojazd nie ma obowiązku używania maseczki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.