Wieczorem orędzie prezydenta Andrzeja Dudy w związku z sytuacją na Ukrainie

andrzej duda prezydent
Prezydent Andrzej Duda | fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP

W czwartek 24 lutego o godz. 20.00 prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie – poinformowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta. Tematem orędzia ma być sytuacja na Ukrainie.

Orędzie prezydenta Polski

W wyemitowanym w nocy ze środy na czwartek wystąpieniu Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. – Jej celem jest obrona ludzi, którzy w ciągu ośmiu lat byli ofiarą prześladowań, ludobójstwa ze strony reżimu kijowskiego. W tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy – oznajmił i wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni.

„Mamy do czynienia z bezprecedensowym aktem agresji, kolejnym naruszeniem prawa międzynarodowego przez Rosję, gwałtem na suwerennym i niepodległym państwie; wierzę, że społeczność międzynarodowa w sposób jednoznaczny na to zareaguje” – skomentował prezydent Andrzej Duda po czwartkowej naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Dziś (czwartek, 24 lutego) o godz. 20.00 prezydent wygłosi orędzie do Polaków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.