Więcej nocnych w weekendy

Komunikacja miejska nocą | fot. Dominik Wąsik

W weekendy, w najbardziej newralgicznych nocnych godzinach, autobusy będą jeździć co 30 minut, a nie co godzinę – precyzuje Justyna Góźdź z biura prasowego ZTM.

Zmiany rozpoczną się już 1 października. Lublinianie z nocnej komunikacji miejskiej skorzystają częściej w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Zwiększenie częstotliwości będzie miało miejsce w godzinach 23.00 – 2.30, czyli podobnie jak to miało miejsce do tej pory podczas imprez kulturalnych, np. Carnavalu Sztukmistrzów.

– Do końca roku traktujemy to rozwiązanie jako pilotażowe. Będziemy obserwować zainteresowanie pasażerów dodatkowymi nocnymi kursami i wówczas podejmiemy decyzję o kontynuacji tej zmiany w przyszłym roku – dodaje Góźdź.

Dodatkowe kursy nocne w szacunkowych liczbach

Liczba kilometrów zwiększy się o ok. 12,3 tys., a koszty poniesione dodatkowymi kursami zwiększą się o ok. 87 tys. zł.

Wśród osób korzystających z ulgi na bilety największą grupę stanowią emeryci (38%), następna co do wielkości grupa uprawniona do ulgowych przejazdów to studenci polskich szkół wyższych (30%), trzecia co do wielkości grupa to uczniowie, którzy stanowią 13% wszystkich uprawnionych do zakupu biletów ulgowych.

(fot. Dominik Wąsik)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. o kurde, po tylu latach Lublin wpadł na pomysł by zrobić to co jest w krakowie od kilku-kilkunast lat :O