Widzisz zniszczone bocianie gniazdo? Pomóż je odbudować!

Gdzie szukać pomocy, gdy wiatr zniszczył bocianie gniazdo lub znajduje się w niebezpiecznej lokalizacji? Zgłoś ten fakt do Stowarzyszenia „Szansa dla Bociana”.

 

Od dobrych kilku tygodni bocianie gniazda pozostały puste aż do marca. Mimo, że ptaków nie ma nie oznacza to, że członkowie Stowarzyszenia „Szansa dla Bociana” mają wole od bocianich problemów.

 

W przypadku zniszczonych gniazd lub lokalizacjach zagrażających życiu bocianów należy taki fakt zgłosić do Stowarzyszenia. W takiej sytuacji należy przesłać zdjęcia, tak aby członkowie mogli ocenić, jakie ewentualnie działania podjąć.

 

– Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie gniazd na słupach energetycznych, które znajdują się bezpośrednio na liniach energetycznych – wymagają zainstalowania platformy lub gniazd, które znajdują się na platformach, ale na przestrzeni lat zostały zbudowane tak, że są za duże, stanowiąc zagrożenie dla samych bocianów jak i ludzi – mówi Kamil Piwowarczyk, „Szansa dla Bociana”.

 

Tego typu działania pozwolą zapobiec przykrym sytuacjom, gdy w wyniku upadku ciężkiego gniazda zostają ranne młode bociany, bądź wyeliminowane będą przypadki zwarć energetycznych, gdy gniazdo leży bezpośrednio na liniach energetycznych.​​

 

Zgłaszanie tego typu gniazd należy kierować do Stowarzyszenia „Szansa dla Bociana” przez e-mail [email protected] W mailu należy załączyć zdjęcia pokazujące gniazdo i o ile to możliwe także numer słupa, na którym znajduje się bocianie lokum.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.