Wiadukt na al. Kompozytorów Polskich. Od czwartku koniec objazdów

IMG 20160913 114552 e1473837034273

W czwartek w godzinach porannych zostanie dopuszczony do ruchu wiadukt zachodni w ciągu al. Kompozytorów Polskich. Przestanie zatem funkcjonować objazd wytyczony ul. Paganiniego.

Po czterech miesiącach utrudnień dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej wiadukt znajdujący się na al. Kompozytorów Polskich zostanie w połowie oddany do użytku. Wszystko dzięki otwarciu dla ruchu jednego z dwóch przebudowywanych wiaduktów.

– Kierowcy będą mogli w całości korzystać z jezdni zachodniej między al. Smorawińskiego a al. Solidarności. Jest to obiekt znajdujący się po stronie pogotowia ratunkowego i przychodni zdrowia – informuje Karol Kieliszek, rzecznik prasowy UM Lublin.

Oddanie do użytku wiaduktu oznacza duże zamiany w organizacji ruchu. Przestanie funkcjonować objazd wytyczony ul. Paganiniego. Obowiązywał on od połowy maja, kiedy to robotnicy wyłączyli z ruchu wiadukty.

Prace związane z przebudową al. Kompozytorów Polskich ruszyły półtora miesiąca wcześniej. Roboty obejmują odcinek od al. Solidarności do al. Smorawińskiego, czyli ronda przy Orfeuszu. Rozebrane i wybudowane na nowo zostały dwa wiadukty. Wzdłuż al. Kompozytorów Polskich powstają nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Linie autobusowe: 12, 23, 34 i 74 wrócą na pierwotne trasy.

„Wschodni” wiadukt

Jezdnia i wiadukt wschodni są nieznacznie przesunięte w czasie względem swoich „zachodnich bliźniaków”. Nawierzchnia jezdni po stronie ul. Oratoryjnej pojawi się po 19 września. Zabetonowany zaś w sierpniu wiadukt „szykuje się do przyjęcia nawierzchni” na kolejny czwartek, czyli 22 września.

Do końca prac bitumicznych, a więc i do końca utrudnień w ruchu na całym zadaniu, pozostanie już tylko ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni. Prace te planowane są na 24 i 25 września. Wówczas to jezdnie na przemian będą zamykane dla ruchu.

Całkowite zakończenie prac na al. Kompozytorów Polskich planowane jest w połowie października.

kompozytorów polskich lublin wiadukt
(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.