Wiadomo kto i za ile zaprojektuje obwodnicę Łukowa

obwodnica gddkia droga
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wybrała już firmę, która zaprojektuje obwodnicę Łukowa. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2026-2028.

Obwodnica Łukowa coraz bliżej

Komisja przetargowa za najlepszą uznała ofertę firmy SAFEGE, która opiewa na kwotę 2 669 100 zł. Trasa obwodnicy Łukowa będzie przebiegać po nowym śladzie. Będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna ruchu przyspieszonego).

W ramach inwestycji powstaną m.in. skrzyżowania z drogami poprzecznymi i dojazdowymi, bezpieczne przejścia dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe, drogi dojazdowe zapewniające dostęp do obwodnicy, obiekty inżynierskie i ochrony środowiska.

Opracowanie dokumentacji projektowej posłuży m.in. do wstępnego ustalenia wariantów przebiegu trasy, zakresu rzeczowego inwestycji oraz uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która zatwierdzi ostateczny przebieg nowej drogi.

Obwodnica Łukowa to zadanie z programu budowy 100 obwodnic, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna. W ramach rządowego programy na lata 2020-2030 w województwie lubelskim powstanie siedem obwodnic:

– Łukowa (DK63/76),
– Łęcznej (DK82),
– Janowa Lubelskiego (DK74),
– Dzwoli (DK74),
– Gorajca (DK74),
– Szczebrzeszyna (DK74),
– Zamościa (DK74).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.