Weź udział w licytacji płyt i pomóż uratować życie mieszkańcowi Lublina

Charytatywna licytacja kolekcji płyt | fot. nadesłane

„Syn dla Ojca” – pod takim hasłem trwa zbiórka pieniędzy dla Zbigniewa Zubowicza, mieszkańca naszego miasta. Jego syn w ramach akcji zorganizował licytację kolekcji płyt, którą otrzymał od anonimowego darczyńcy.

„O nowotworze naszego taty dowiedzieliśmy się w maju zeszłego roku. Jest to nowotwór złośliwy pęcherza moczowego z przerzutami na wątrobę i płuca. Najczęściej jest następstwem palenia tytoniu. We wczesnych stadiach bywa mylony z zapaleniem pęcherza. U mojego taty pierwszym objawem był krwiomocz” – mówi Zbyszek Zubowicz, syn Zbigniewa.

Pan Zbyszek postanowił pomóc swojemu tacie i utworzył zbiórkę na serwisie pomagam.pl „Syn dla Ojca”. Celem zbiórki jest zebranie kwoty 80 tys. zł, która zostanie przekazana na leczenie Pana Zbigniewa. Na tę chwilę udało się zebrać ponad 15 tys. zł, a zbiórka kończy się 11 marca – wtedy Pan Zbigniew będzie miał wykonywany tomograf i będzie wiadomo, czy nowotwór znika czy też nie.

Syn Pana Zbigniewa zbiera środki poprzez dobrowolne wpłaty oraz charytatywne licytacje, z których pieniądze są wpłacane na konto zbiórki. Tym razem na aukcję została wystawiona kolekcja 55 płyt gatunku hip-hop, którą Pan Zbyszek otrzymał od anonimowego darczyńcy.

„Akcja licytacji płyt została zapoczątkowana całkowicie przypadkowo. Osoba mi wcześniej znana zaproponowała przekazanie mi ich i spieniężenie w dowolnie wybranej przeze mnie formie. Wybrałem licytację, ponieważ takowe miały już miejsce na moim profilu i były przeprowadzane na rzecz mojego taty. Wartość tej kolekcji to ponad 1500 zł i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć taką kwotę bądź większą” – wyjaśnia Pan Zbyszek.

Licytacja odbywa się na facebookowym profilu Zbyszek Zubowicz. Akcja potrwa do 11 marca. Pieniądze trafią na konto zbiórki Syn dla Ojca. – „Póki mój tata nie wyzdrowieje, ja nie powiedziałem ostatniego słowa i po zakończeniu tej akcji będę starał się robić kolejne” – zapowiada Pan Zbyszek.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.