Wentylacja do przebudowy. Na dwa miesiące zamkną część rekreacyjną Aqua Lublin

aqua lublin basen
Baseny Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

Już od najbliższego poniedziałku z użytku wyłączona zostanie część strefy rekreacyjnej w Aqua Lublin. MOSiR rozpoczyna prace przy modernizacji wentylacji obiektu.

Obecny system wentylacji podbasenia w Aqua Lublin, gdzie znajdują się pomieszczenia techniczne, jest niewydolny i grozi uszkodzeniem działających tam urządzeń, które odpowiadają za prawidłowe działanie basenu olimpijskiego z aquaparkiem i saunami.

Rozwiązaniem problemu ma być całkowita przebudowa systemu wentylacji. Chodzi o stworzenie nowych instalacji w pomieszczeniach technicznych oraz w hali basenowej z kulą. MOSiR w trybie przetargu wyłonił wykonawcę. Jest nią firma WAMACO z Lublina, które swoje prace wyceniła na kwotę 918 tys. złotych.

70278613 929873237371815 2904738798065680384 o 1
Park wodny w Aqua Lublin | fot. MOSiR

Zamkną na dwa miesiące aquapark

Przebudowy wentylacji nie uda się przeprowadzić bez utrudnień dla klientów. Wraz z zakończeniem okresu ferii zimowych MOSiR Lublin przystępuje do prac modernizacyjnych w części rekreacyjnej Aqua Lublin. Będzie się to wiązać z czasową niedostępnością poszczególnych atrakcji.

W dniach od 27 stycznia do 23 lutego niedostępna będzie tzw. mała rekreacja (część ze statkiem pirackim i basenami zewnętrznymi). Z kolei od 24 lutego do 22 marca wyłączona z użytkowania zostanie tzw. duża rekreacja (część ze zjeżdżalniami i rwącą rzeką).

Podczas dwóch przerw technologicznych w podbaseniu zostanie wykonana nowoczesna instalacja wentylacji mechanicznej. Inwestycja ma na celu poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniach basenów oraz pomieszczeniach technicznych. Ma to kluczowe znaczenie dla funkcjonowania pływalni i utrzymania wysokiej jakości usług największego obiektu wodnej rekreacji w Lublinie” – wyjaśnia Katarzyna Łepek-Gaweł z MOSiR.

Przez cały okres modernizacji otwarte będą pozostałe atrakcje: basen olimpijski, saunarium, a także siłownia. MOSiR, aby wynagrodzić oczekiwanie na pełną dostępność basenów przygotował dla klientów Aqua Lublin specjalną ofertę rabatową: ceny niższe o 25% w czasie przerwy na małej rekreacji i o 50% w okresie wyłączenia dużej rekreacji.

baseny lublin aqua
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.